boardiran,host,domain,IT,Cpanel,بردایران,هاست,دامنه,رایگان,ارزان,رایانه,شبکه,پشتیبانی,فروش,زن,خدمات,پشتیبانی,mp3,download,دانلود,عکس,داستان

بردایران

 • امروز : دوشنبه, 10 آذر 1399
 
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • blue color
 • blue color
 • blue color
 

تبلیغات

مدیریت و امنیت شبکه

توسط: Admin در 27 اردیبهشت 1393

   

لطفا به این نکته توجه کنید !   

 • فقط خريد و نصب تجهيزات مدرن و کارآمد در زمينه شبکه و امنيت شبکه نه تنها امنيت شما را تامين نمی نمايد بلکه ممکن است احساس امنيت کاذب را در شما ايجاد نمايد. خريد تجهيزات تنها بخشی از کار است .طراحی صحيح شبکه ، استفاده از تجهيزات مناسب و از همه مهمتر تنظيم دقيق آنها از موارد مهم در تامين امنيت شما ميباشند .از ديگر موارد ميتوان به بروزرسانی مداوم و مرور دوره ای تنظيمات نام برد. برای دستيابی به سطح امنيت قابل قبول می بايست حرکتی مداوم و رو به جلو داشت و توقف در هر مرحله موجب افزايش مخاطرات و ريسک هاي امنيتی و از دست رفتن امنيت خواهد شد. از اينرو جهت برقراری امنيت مداوم چرخه ای طراحی شده که سازمان ناگزير می بايست آن را توليد کرده و به حرکت در آورد. متخصصين شرکت بردایران در اين راه به شما کمک می کنند تا بتوانيد سطح قابل قبولی از امنيت را در لايه امنيت شبکه دست يابيد.

گام های ذيل توسط کارشناسان شرکت بردایران به منظور شکل گيری و اجرای اين فرايند اجرا خواهند شد:

گام اول

 • گام اول به منظور افزايش امنيت شبکه، رسيدن به شناخت کاملی از وضع موجود شبکه از منظر ساختار شبکه، نحوه و نوع ارتباطات، چگونگی پيکربندی تجهيزات موجود، ميزان ارزش دارايی های اطلاعاتی و امنيت مورد نياز، سطح دسترسي های کاربران و ... می باشد. با توجه به اين شناخت است که می توانيد به نقايص و نيازهای خود پی برده و برای رفع آنها اقدامی موثر انجام دهيد. اين مرحله حساس ترين بخش در مسير ايجاد امنيت در شبکه يک سازمان به حساب می آيد چراکه ناديده گرفتن هريک از فاکتورهای موجود می تواند به ايجاد يک رخنه امنيتی در شبکه شما منجر شود.

گام دوم 

 • گام دوم در رفع نقايص امنيتی شبکه، تهيه طرح جامع امنيت شبکه با توجه به نتايج و خروجی مرحله شناخت وضع موجود و آگاهی از نياز ها و مسيرهای پيش روی شماست. در اين مرحله سياست های (Policy) سازمان در زمينه امنيت شبکه تعيين و راهکار و ابزار مناسب جهت پياده سازی آنها انتخاب می شوند. در اين مرحله نيز انتخاب سياست های درست و دقيق متناسب با کارکرد و اهميت اطلاعات و همچنين جانمايی تجهيزات مورد نياز در شبکه ظرافت و دقت خاصی طلب می کند. شناخت دقيق از وضعيت فعلی، آگاهی از نيازهای پيش رو، بينشی وسيع و جامع در کنار دانش متکی بر تجربه از فاکتورهايی هستند که در موفقيت شکل گيری طرح جامع امنيت شبکه نقشی انکار ناپذير دارند.

گام سوم

 • گام سوم اجرای سياست ها و نصب ابزارهای تعيين شده در طرح می باشد. دقت در اجرای صحيح و بدون نقص سياست ها و نصب و پيکربندی درست تجهيزات شبکه با توجه به طرح تهيه شده از نکات حساس اين مرحله به شمار می روند. در صورتيکه طرح جامعی در دست داشته باشيد و ابزارهای گوناگونی جهت اجرای آن در اختيار بگيريد اما اين ابزار ها را به درستی پيکربندی نکنيد و سياست های موجود در طرح را دقيقاً اجرا ننماييد در حقيقت تمام زحمات کشيده شده را به هدر می دهيد.

گام چهارم

 • گام چهارم به نظارت بر طرح اجرا شده و کشف ضعف های آن در مراحل طرح ريزی و اجرا اختصاص دارد و اين امر با پيگيری اجرای صحيح سياست ها و رويه های امنيتی توسط کارمندان و همچنين نظارت بر صحت عملکرد تجهيزات موجود با استفاده از ابزارهای خاص نظارت محقق می شود. همچنين در اين مرحله می توان از آزمون نفوذپذيری نيز جهت نظارت بر صحت عملکرد و کشف نقاط ضعف سيستم امنيتي بهره گرفت.

گام پنجم

 • گام پنجم در ايجاد چرخه امنيت و پياده سازی طرح جامع امنيت شبکه به ارتقا و بروز رسانی سيستم تعلق دارد. با توجه به نتايج به دست آمده از مراحل قبل و همچنين پيشرفت های تکنولوژی و به وجود آمدن حفره ها و راه های نفوذ جديد، به ناچار بايد به صورت متوالی مراحل مذکور در بالا را مورد بررسی مجدد قرار داده و تغييرات لازم را در آن ها به وجود آورد. اين مرحله در حقيقت تضمين کننده چرخش چرخه امنيت می باشد. شرکت بردایران با بهره گيری از تيمی توانمند در حوزه امنيت شبکه ، قادر است امنيت اطلاعات در شبکه سازمان يا شرکت شما را تأمين نمايد. 

 


تگ‌ها: امنيت, مرحله, تجهيزات, سياست, اجرای, موجود, همچنين, شناخت, امنيتی, ايجاد, نظارت, سازمان, مداوم, بردایران, پيکربندی, ابزارهای, شبکه،, مراحل, نمايد, منظور

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.